پشتیبانی

پرسش‌های کلی

1همدم چیست؟
همدم از اولین تولیدات آزمایشگاه «ایران‌کوباتور»، اپلیکشنی برای همیاری زنان در حوزه سلامت و حقوق ازدواج است که تحت نظارت محتوایی کنشگران برابری جنسیتی در سازمان مردم‌نهاد «اسپکتروم» مؤسس ماچولند، ساخته شده است. همدم اولین اپلیکیشن فارسی زبان با تقویم جلالی است که زنان را در چرخه قاعدگی و سلامت جنسی و باروری همراهی می‌کند و اطلاعاتی نیز در زمینه حقوق ازدواج و خشونت خانگی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ایران‌کوباتور جدیدترین پروژه سازمان غیرانتفاعی «اتحاد برای ایران»، رقابتی است برای تولید اپلیکیشن‌های مفید، با هدف گسترش آزادی‌های مدنی و افزایش توانمندی‌های اجتماعی. ایران‌کوباتور از فعالین مدنی و پژوهشگرانی که شناخت دقیقی از شرایط اجتماعی ایران دارند و همچنین متخصصان فن‌آوری و کسانی که در ساخت اپلیکیشن مهارت دارند دعوت کرده بود تا در این رقابت شرکت کنند. اپلیکیشن همدم توسط کارگاه فناوری مستقل ِ«اصل۱۹» طراحی و ساخته شده است. فعالیت‌های اصل ۱۹ علاوه بر ارتباط با سازندگان فیلترشکن، شامل پروژه‌های مختلفی است که با همکاری گروه‌ها و کنشگران ایرانی و غیرایرانی علاقمند به فناوری و دسترسی آزاد به اطلاعات انجام می‌شود
2همدم چطور به بهداشت جنسی و حقوق کمک می‌کند؟
حقوق جنسی یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین حقوق زنان است اما در بسیاری از جوامع به دلایل مذهبی یا سنتی، زنان و دختربچه‌ها به آموزش‌های درست و دقیق درباره بهداشت جنسی دسترسی ندارند. آگاهی درباره بهداشت جنسی و باروری و شناخت کار بدن خود، پایه دستیابی به بهداشت، حق انتخاب باروری و سایر موارد مربوط به بهداشت جنسی زنان است. همدم می‌خواهد همدم تمام زنان و دخترانی باشد که به بهداشت جنسی و باروری اهمیت می‌دهند و می‌خواهند نسبت به حقوق ازدواج و خشونت‌های خانگی نیز آگاه باشند.
3آیا همدم دقیق است؟
محاسبه روزها و پیشنهادهای همدم بر مبنای پژوهش‌های بین‌المللی و مشاوره با متخصصان زنان و زایمان در ایران انجام شده است، اما هیچ بدنی مثل یک ساعت کار نمی‌کند. پس همدم نمی‌تواند و نباید جایگزین پزشک شما شود.
4چطور از همدم استفاده کنم؟
احوالپرسی روزانه همدم با سوالات کوتاه و پاسخ‌های سریع می‌تواند بانک اطلاعات همدم را تکمیل کند تا بتواند به شما آمار دقیقی ارائه دهد. شناخت بدن خودتان می‌تواند مهمترین گام برای پیشبینی روش کار بدنتان و البته توجه به کار غیرطبیعی آن باشد. در بخش حقوق ازدواج و خشونت خانگی همدم تنها بخش کوچکی از اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد و امیدوار است در نسخه‌های بعدی امکانات و اطلاعات بیشتری در دسترس شما باشد.

تنظیمات

1حریم خصوصی
اطلاعاتی که شما در مورد وضعیت سلامت خود از جمله در بخش‌های «احوال‌پرسی‌روزانه شما» و «چرخه قاعدگی » وارد می‌کنید تنها بر روی دستگاه خود شما نگه‌داری می‌شود. اپلیکیشن همدم نیازی برای اتصال به اینترنت ندارد و اطلاعات شما هرگز به تولید کننده‌گان اپلیکیش یا هیچ فرد و سازمانی انتقال داده نمی‌شود. این سیاست باعث می‌شود نگران دسترسی دیگران به اطلاعات خصوصی‌تان نباشید. از آنجایی که همدم سروری ندارد٬ اطلاعات شما در صورت پاک شدن اپلیکیشن قابل بازیابی نیستند. اطمینان حاصل کردن از عدم دسترسی دیگران به این اطلاعات بر روی تلفن همراه برعهده کاربر است.
2گوگل آنالیتیکس
همدم برای پیشرفت تجربه کاربری، عملکرد بستر اجرایی و دیگر آمارها از سرویس گوگل آنالیتیکس استفاده می‌کند. برخی از این آمار مورد استفاده، ابزار و امکانات کاربر از جمله سیستم‌عامل، دستگاه مورد استفاده (گوشی، تبلت)، زبان٬ مدت زمان استفاده، کاربران یکتا و کاربران جدید و غیره هستند. اطلاعات به دست آمده از گوگل آنالیتیکس تنها به منظور تحلیل آماری مرتبط با رفتار شما در اپلیکیشن استفاده می‌شود. اطلاعات به دست آمده با هیچ منبع دیگری که فرد را قابل شناسایی کند تطبیق داده نمی‌شوند. توانایی گوگل برای استفاده و به هم‌رسانی اطلاعات گردآوری‌شده توسط گوگل آنالیتیکس به شرایط استفاده از این سامانه و سیاست‌های حفظ حریم خصوصی گوگل محدود می‌شود.
3سلب مسوولیت
سلب مسئولیت از اطلاعات مربوط به سلامت و تناسب اندام و سامانه ردیاب دوران قاعدگی این اپلیکیشن شامل اطلاعاتی در زمینه‌ سلامت، تناسب اندام و تغذیه‌ بانوان است و برای مقاصد آموزشی طراحی شده است. لازم است کاربر به این اطلاعات اکتفا نکرده و آنها را جایگزینی برای مشاوره‌، تشخیص و درمان پزشکی حرفه‌ای قلمداد نکند. اگر نگرانی و یا پرسشی در مورد سلامت خود دارید، می‌بایست همواره با یک پزشک و یا متخصص حرفه‌ای سلامت مشورت کنید. به واسطه مطالعه‌ برخی اطلاعات بر روی این اپلیکیشن، مشاوره با متخصص را کنار نگذاشته و به تعویق نیاندازید. استفاده از اطلاعات ارائه شده در این اپلیکیشن صرفاْ با مسئولیت کاربر انجام می‌شود.

مشکلات فنی

1قفل شدن یا بسته شدن اپ
ممکن است در روزهای اول راه‌اندازی به مشکلات فنی برخورده باشید. این مشکلات حل شده اند و امیدواریم به زودی با بررسی مجدد اپ، از پیش آمدن مشکلات اینچنینی پیشگیری کنیم.
2بک‌آپ
همانطور که می‌دانید همدم برای حفظ حریم خصوصی شما، اطلاعات را ذخیره نمی‌کند. اما همیشه می‌توانید اطلاعات را برای ماه‌های پیشین وارد کنید تا همدم به اندازه کافی داده برای تولید آمارها و گزارش‌ها داشته باشد.
در این وبسایت به پاسخ سوال خود نرسیدید؟

تماس سریع با تیم همدم

سوده راد


همدم


سوالی دارید؟

[email protected]

به کانال تلگرام ما بپیوندید

hamdamapp@

اینستاگرام

hamdamapp@

توییتر

hamdamapp@